• Al. Jana Pawła Ii 3b 80-462 GDAŃSK
Zadzwoń: +48 516 540 091
BLOG

BLOG

Jazda w trudnych warunkach w kilku krokach
W Polsce więcej jest dni w roku, w których warunki na drodze nie sprzyjają kierowcom niż tych pogodnych. Dlatego warto wiedzieć, jak zachować się na drodze, kiedy jest ona mokra, pokryta śniegiem lub pośniegowym błotem. Wypożyczalnia samochodów ma kilka rad dla niedoświadczonych kierowców.
Kategoria: Poradnik
Napisał: admin
W Polsce więcej jest dni w roku, w których warunki na drodze nie sprzyjają kierowcom niż tych pogodnych. Dlatego warto wiedzieć, jak zachować się na drodze, kiedy jest ona mokra, pokryta śniegiem lub pośniegowym błotem. Mamy kilka rad dla niedoświadczonych kierowców.
Po pierwsze – pamiętaj o tym, by dostosować prędkość do warunków, jakie panują na drodze. Podczas opadów śniegu, deszczu, w czasie mgły, kiedy pogoda utrudnia dokładne dostrzeżenie tego, co jest przed tobą, nie szalej z prędkością. W takich warunkach najtrudniej dostrzec pieszych, stojących przy drodze, więc szczególnie tam, gdzie są przejścia dla pieszych bez sygnalizacji rozglądaj się na boki.
Po drugie – zwróć uwagę na to, jak wygląda bieżnik w twoich oponach. Przynajmniej raz do roku, przed zimą, warto sprawdzić, czy uniwersalne opony nadają się jeszcze do jazdy zimą. A jeśli jeździsz na oponach letnich i zimowych – zmieniaj je, gdy pogoda się zmienia.
Po trzecie - eksperci z wypożyczalni good-rent.pl przypominają o wydłużeniu drogi hamowania. W każdym samochodzie ta droga jest inna, ale trzeba pamiętać o tym, że hamując na śliskiej nawierzchni potrzebujemy znacznie więcej czasu, by się zatrzymać, niż wówczas, gdy nawierzchnia jest sucha. 
Po czwarte – szczególnie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych miej większą tolerancję dla innych kierowców. Pamiętaj, że dla niektórych kierujących pojazdami to może być pierwsza zima czy pierwsza mgła w życiu, więc nie reaguj agresywnie, gdy ktoś wykonuje niektóre manewry wolniej niż ty.