• Al. Jana Pawła Ii 3b 80-462 GDAŃSK
Zadzwoń: +48 516 540 091
BLOG

BLOG

Jazda po zmroku – na co uważać?
Prowadzenie samochodu w ciemnościach nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, które spowodują, że ty i twoi pasażerowie będą bezpieczniejsi na drodze. Wypożyczalnia samochodów Gdynia przypomina szczególnie o tym, by:
Kategoria: Poradnik
Napisał: admin
Prowadzenie samochodu w ciemnościach nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, które spowodują, że ty i twoi pasażerowie będą bezpieczniejsi na drodze. Wypożyczalnia samochodów Gdańsk przypomina szczególnie o tym, by:
- zawsze jeździć na światłach do jazdy dziennej. Mimo iż ten obowiązek wpisany już jest do przepisów ruchu drogowego, zadziwiająco wielu kierowców nadal o tym zapomina. Światła sprawiają, że nie tylko ty lepiej widzisz, ale przede wszystkim jesteś także lepiej widoczny na drodze – czy to przez innych kierowców, czy przez pieszych.
- po zmroku uważaj szczególnie na rowerzystów. O ile nocą i przy złej pogodzie rowerzystów raczej się nie spotyka, o tyle po zmroku jest ich całkiem sporo, bo część z nich właśnie wraca do domu. Niestety nie wszyscy mają wymagane światła czy odblaski i trudno ich dostrzec. Dlatego zachowaj szczególną czujność, gdy przejeżdżasz obok ścieżek rowerowych.
- jedź z taką szybkością, na jaką pozwalają ci światła, zwłaszcza na nieoświetlonym odcinku drogi. W ciemności widzisz tylko tyle, ile oświetlają reflektory twojego auta, więc naciskając pedał gazu pamiętaj, żeby prędkość była taka, że gdy zajdzie potrzeba nagłego hamowania, będziesz mógł zatrzymać się przed przeszkodą, którą zobaczysz w świetle reflektorów.
- nie używaj długich świateł, gdy z przeciwka jadą inni kierowcy. Wiele osób zapomina o tym, że intensywne światło długich świateł razi kierowców z naprzeciwka, a tym samym stwarza zagrożenie na drodze.
Ostatnia rada, jaką ma dla kierowców wypożyczalnia samochodów Sopot – eksperci wypożyczalnia Samochodów GOOD-RENT.pl przypominają, że umysł, a także zmysł wzroku słabiej działają w nocy, więc jeśli to możliwe, nie wsiadaj za kierownicę między godziną 2 a 5 rano.