• Al. Jana Pawła Ii 3b 80-462 GDAŃSK
Zadzwoń: +48 516 540 091
BLOG

BLOG

Długa droga – jak przygotować swój samochód?
Wybierasz się w dłuższą, wielogodzinną podróż samochodem jako kierowca? Jeśli tak, przygotuj się odpowiednio do takiej podróży. Wypożyczalnia samochodów Sopot radzi, by szczególną uwagę zwrócić na:
Kategoria: Poradnik
Napisał: admin
Wybierasz się w dłuższą, wielogodzinną podróż samochodem jako kierowca? Jeśli tak, przygotuj się odpowiednio do takiej podróży. Wypożyczalnia samochodów GOOD-RENT.pl radzi, by szczególną uwagę zwrócić na:
- poziomy płynów w samochodzie. Przed każdą długą drogą trzeba sprawdzić poziom oleju, płynu chłodniczego i płynu w spryskiwaczach i w razie konieczności uzupełnić płyny. Dodatkowo trzeba pamiętać, że jeśli podróż będzie dłuższa niż 500 km, olej prawdopodobnie trzeba będzie uzupełnić także w trakcie, więc przyda się zapas w bagażniku.
- ciśnienie w oponach. To coś, o czym nie myśli się na co dzień, ale przed długą podróżą dobrze sprawdzić, czy ciśnienie jest odpowiednie. Można to zrobić na stacjach benzynowych wyposażonych w kompresor.
- sprawdź działanie świateł i jeśli jest taka konieczność, wymień żarówki na nowe. Warto mieć także zapas żarówek w schowku, zwłaszcza jeśli jedziemy w długą, zagraniczną trasę, gdzie o zakup nowych żarówek może być trudno.
- upewnij się, że masz ważne OC i przegląd i że termin przeglądu nie mija podczas twojej podróży.
- jeśli to możliwe, odwiedź mechanika samochodowego, żeby skontrolować stan hamulców i sprzęgła, by mieć pewność, że te dwa ważne elementy nie zepsują się w trasie.
Eksperci z good-rent.pl przypominają także o tym, że przed długą podrożą równie ważne, jak przygotowanie samochodu jest odpowiednie przygotowanie samego siebie, a przede wszystkim dobre zaplanowanie długiej trasy i porządny wypoczynek przed rozpoczęciem drogi.